Kupujemy biurko dla ucznia

Zakup biurka dla ucznia to bardzo ważne zadanie dla rodziców. To przy nim dziecko będzie się uczyć, odrabiać lekcje, bawić się i grać w gry. Z tego powodu powinno ono być bezpieczne oraz bardzo wygodne. Dobre biurko musi zapewnić prostą pozycję dziecka podczas siedzenia oraz posiadać wystarczająco dużo miejsca, by położyć na nim liczne książki oraz zeszyty, a także komputer. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupów?

Bezpieczne biurko dla dziecka

Podstawowy parametr, jaki należy wziąć pod uwagę, jest wysokość mebla. Dziecko mające około 130cm wzrostu, czyli taki sześciolatek potrzebuje biurka o wysokości około 55-70cm. Powinno ono zapewnić prostą pozycję siedzącą. Jednak należy pamiętać, że trzeba je wymienić, gdy nasza pociecha podrośnie. Chcąc uniknąć wymieniania biurka, można zakupić model, który rośnie wraz z dzieckiem. W każdej chwili można go podnieść i właściwie dopasować do wzrostu.

biurka dla dzieci

Blat roboczy w nowym biurku

Biurko powinno mieć szerokość od 80 do 90cm, natomiast długość od 130-160cm. Takie wymiary pozwalają na zachowanie odpowiedniej odległości wzroku od monitora, czyli około 50cm. Ponadto pozostaje sporo placu na klawiaturę oraz książki i zeszyty. Dzięki odpowiedniej szerokości biurka dziecko będzie mogło spokojnie pisać na klawiaturze, zachowując prawidłową postawę ciała oraz ułożenie dłoni.

Dobieramy krzesło do biurka

Kupując biurko, nie można zapomnieć o krześle. Fotel obrotowy powinien mieć możliwość regulacji oparcia, a także wysokości siedziska. Warto także wspomnieć, że fotel powinien mieć regulowane podłokietniki, aby podczas pisania na komputerze ręce nie wisiały z blatu. Wygodne i ergonomiczne krzesło sprawi, że dziecku będzie się bardzo dobrze pracowało i uczyło.

Czy warto kupować biurko na wymiar

Decyzja o zakupie biurka na wymiar często pokierowana jest niewymiarowym pomieszczeniem. Czasami również zamawia się tego typu meble, mając specjalne wymagania co do nich. Specjalne podstawki lub określona liczba szuflad. Na szczęście wiele sklepów meblowych oferuje już gotowe rozwiązania, które powinny zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Prawidłowe ustawienie biurka

Biurko dla ucznia powinno być ustawione przy oknie. Można wtedy korzystać z naturalnego oświetlenia dziennego. Można je również postawić w okolicach okna, ale przodem do ściany. Takie ustawienie daje szereg możliwości związanych z aranżacją ściany. Zawiesić można na niej tablicę, czy też małe półki niezwykle przydatne dla dziecka w wieku szkolnym.

One Response

  1. Meble młodzieżowe 23 listopada, 2020

Leave a Reply