Połączenie sypialni z salonem. Aranżacja pomieszczeń

Gdy masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, musisz maksymalnie ją wykorzystać. Połączenie salonu z sypialnią jest mniej skomplikowane niż się wydaje. Wystarczy dobry pomysł i odrobina konsekwencji.
Jak stworzyć salon, który z łatwością przekształci się w sypialnię? Oto kilka praktycznych porad.

Po pierwsze – rozkładana sofa

Przede wszystkim, należy zadbać o dobór odpowiedniej kanapy. Jeśli pokój ma skutecznie spełniać swoją podwójną rolę – salonu i sypialni – najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wygodnej, rozkładanej sofy lub obszernego narożnika.

Wielofunkcyjność kluczem do sukcesu

Uniwersalne, praktyczne meble sprawiają, że poszczególne funkcje danej przestrzeni są płynne i łatwo się przenikają. Efektowna sofa w nocy staje się super wygodnym łóżkiem. Tradycyjne meble do sypialni posłużą równie dobrze do przechowywania elektroniki oraz bibelotów. Lekka, stabilna pufa może być zarówno podnóżkiem, jak i dodatkowym siedziskiem czy nawet podręcznym stolikiem nocnym, na którym położysz książkę, telefon czy okulary.

narożnik Oskar

Kolorystyka i dodatki

Postaraj się, aby pokój był jak najbardziej jasny i przytulny. Wybierając kolor ścian, skup się na barwach odpowiednich zarówno do salonu, jak i sypialni. Odcienie beżu, bieli czy pastelowej żółci będą zawsze dobrym pomysłem. Meble w kolorze ścian to odważny wybór, ale dzięki takiemu rozwiązaniu pokój wyda się większy i bardziej przestronny. Zastanów się także nad uwzględnieniem w wystroju roślin zielonych. Nadadzą one wnętrzu lekkości i świeżości.
Aby spać spokojnie i zapewnić sobie optymalny poziom prywatności, wykorzystaj grube zasłony lub rolety zaciemniające. Nie przepuszczą one porannych promieni słonecznych, a do tego staną się niezwykle stylowym dodatkiem.

Meble do sypialni w salonie?

Aranżując przestrzeń wielofunkcyjną, wyrzuć z głowy sztywne podziały. Wybieraj meble, które łączą w sobie funkcjonalność i gustowny wygląd. Ustaw sofę pod ścianą i zagospodaruj przestrzeń wokół niej. Wysokie szafki po obu stronach posłużą do przechowywania ubrań oraz pościeli. Bezpośrednio nad oparciem umieść wąską półkę, na której postawisz lampkę, budzik czy drobne dodatki dekoracyjne. Wyżej – zawieś szafkę na rzadziej używane przedmioty. Pamiętaj, że wszystkie elementy wyposażenia powinny być maksymalnie uniwersalne, a także lekkie, by można je było łatwo przenosić.

Relaks przed telewizorem

Telewizor zawieś na ścianie nad praktyczną, pojemną szafką. Schowasz w niej wszystkie kable i płyty oraz inne niewielkie, ale kłopotliwe w przechowywaniu przedmioty. Na otwartych półkach umieść natomiast odtwarzacz DVD, konsolę do gier czy laptop. Tym sposobem, cała elektronika znajdzie się w jednej, wyodrębnionej przestrzeni.

Stosując się do powyższych wskazówek, stworzysz wnętrze, o jakim marzysz. W dzień będzie to piękny, gustowny salon, gotowy do pracy, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi. W nocy – przytulna sypialnia, w której nabierzesz sił przed czekającymi Cię wyzwaniami.

Leave a Reply