Świece w domu, a zwierzęta oraz dzieci

Świece są jednymi z tych produktów, które powinny być używane zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami bezpieczeństwa. Dość często zwyczajnie nie zwracamy na nie uwagi, choć emblematy bezpieczeństwa znajdują się na każdym produkcie.

Zasady bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo użytkowania świec dotyczy wszystkich ich rodzajów – nie istotne czy są to klasyczne świece, czy te umieszczone w szklanych pojemnikach, czy podgrzewacze. Szczególne zasady mogą się nieco różnić w zależności od produktu, ale te podstawowe są wspólne. Każda świeca, mała czy duża, jest otwartym płomieniem, przez co należy zadbać o właściwe miejsce i warunki jej palenia.

Poza zasięgiem

Jedną z najważniejszych zasad, dotyczącą palenia świec, jest wybranie takiego miejsca, które znajduje się poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Emblemat to symbolizujący znajdziemy na każdym produkcie. Samo palenie świec w obecności dzieci czy zwierząt jest całkiem naturalne, nie wiąże się z żadnym szczególnym ryzykiem. Jednak pozostawienie świecy bez kontroli i w ich zasięgu może mieć poważne konsekwencje. Chodzi oczywiście o ewentualne uszkodzenie ciała – gorącym płomieniem, gorącym woskiem bądź gorącym pojemnikiem, w którym świeca jest umieszczona. Albo równie poważne w skutkach przewrócenie świecy, zajęcie się od płomienia innych materiałów czy przedmiotów.

sklep bispol

Poza zasięgiem dzieci i zwierząt powinny znajdować się nie tylko świece płonące. Należy o to zadbać również, jeśli świece przechowujemy. Jak wiadomo, świece nie są produktem zdatnym do spożycia – o tym również informuje jeden z symboli bezpieczeństwa. My, dorośli o tym wiemy, ale dzieci, a w szczególności zwierzęta, zwyczajnie nie mają takiej świadomości. 

Bezpieczne używanie świec zapachowych

Palenie świec zapachowych oczywiście niczym się nie różni od świec klasycznych. Zasady dotyczące bezpieczeństwa ich palenia pozostają takie same. Dodatkowym, istotnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest sam zapach świecy i jego stężenie w pomieszczeniu. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które mogą być na aromaty znacznie bardziej wrażliwe.

sklep bispol

Świec zapachowych przede wszystkim nigdy nie należy bezpośrednio inhalować. Przy dużym stężeniu określonych zapachów, mogą wystąpić reakcje alergiczne. Dlatego, używając świecy zapachowej w obecności dzieci, obserwujmy, czy takie reakcje u nich nie występują. Nie używajmy jednocześnie świec przez długi czas, dbajmy by stężenie zapachów nie było zbyt wysokie. Istotna jest również dobra wentylacja pomieszczenia i w wielu przypadkach jego wywietrzenie po skończonej sesji palenia świecy.

Leave a Reply