Urządzamy mieszkanie – sami czy z dekoratorką?

Urządzając mieszkanie, zależy nam aby było ono zarówno wygodne, funkcjonalne, jak również ładne, efektowne, wykończone ze smakiem. Chcemy być dumni z naszych nowych wnętrz, dlatego często mamy wątpliwości, czy sami podołamy żmudnej pracy aranżacji wnętrz. Jeżeli nie sami, to z kim? Z dekoratorem wnętrz, architektem, specjalistą od tego, co dla nas może wydawać się czarną magią. Jak urządzić mieszkanie, aby poczuć radość i satysfakcję?

Trudna sztuka przewidywania. Dlaczego nie każdy potrafi zobaczyć przyszłość?

Dekoratorzy wnętrz to pewnego rodzaju wizjonerzy. Wyposażeni w artystyczny zmysł oraz praktyczną wiedzę popartą wieloletnimi studiami i kursami, potrafią już przy pierwszym spotkaniu z pustymi ścianami nowego mieszkania zobaczyć to, czego zwykły śmiertelnik nie jest w stanie dostrzec. Widzą, jak może wyglądać mieszkanie za miesiąc dwa czy pięć. Dostrzegają niuanse, wykorzystują zalety i kamuflują wady, przewidują potencjalne problemy, wyprzedzają fakty, planując inteligentne rozwiązania. Zdecydowanie warto powierzyć swoje mieszkanie w ręce dekoratora czy dekoratorki wnętrz, aby móc cieszyć się funkcjonalną i efektowną przestrzenią.

Ceny dekoratorów wnętrz.

Najczęstszą przeszkodą, która decyduje o tym, że nie korzystamy z usług profesjonalnych doradców, jest cena. Koszty specjalistów, porad, konsultacji z reguły są drogie, dlatego często sami podejmujemy się trudnej sztuki przewidywania i projektowania, mimo że nie mamy o tym bladego pojęcia. Warto rozpatrzyć więc zatrudnienie profesjonalnego architekta. Ceny projektowania zależne są od metrażu budynku czy mieszkania, a także od wybranych usług. Cena za aranżację metra kwadratowego w średniej wielkości mieszkaniu waha się między 120 a 180 zł za metr kwadratowy. Nie jest mała kwota, jednak zdecydowanie warto odłożyć trochę pieniędzy i zdecydować się na wsparcie profesjonalisty, ponieważ pozwoli nam to zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz nerwów, które musielibyśmy stracić podczas chodzenia, szukania, wybierania i kompletowania mebli, dodatków i dekoracji do mieszkania.

Profesjonalny dekorator nie dość, że przedstawi swój pomysł w postaci wizualizacji, to jeszcze będzie koordynował prace ekipy wykończeniowej. Zatem ceny dekoratorów wcale nie są aż tak duże, w przeliczeniu na to ile czasu musielibyśmy poświęcić na samodzielne wybranie i zaprojektowanie mebli, dodatków i dekoracji przestrzeni.

Leave a Reply