Wentylatory łazienkowe wszystko co musisz o nich wiedzieć?

Wentylatory zakładane są w  każdej łazience, zapewniają przepływ i wyminę powietrza. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym gromadzi się w dużych ilościach para wodna, należy ją usuwać z pomieszczenia, by uniknąć wilgoci,  nieprzyjemnych zapachów. Istotnymi parametrami, które powinny mieć wpływ na ich wybór jest ich wydajność, głośność, funkcjonalność, efektywność i design.

Co warto wiedzieć kupując wentylatory łazienkowe?

Istotnym elementem, który powinien mieć wpływ na wybór wentylatora łazienkowego jest jego wydajność. Dzięki jego skuteczności z łazienki szybko zostaje usunięta wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy. Zazwyczaj wybiera się modele, których wydajność jest co najmniej trzykrotnie większa niż objętość łazienki.

Wentylatory łazienkowe

Wentylatory łazienkowe można montować na ścianach, do  takiego miejsca nadają się prawie wszystkie modele wentylatorów. Niektóre osoby decydują się na umieszczenie wentylatora na suficie. Muszą one posiadać łożyska kulkowe.

Dodatkowe funkcje wentylatorów łazienkowych

Funkcjonalność to kolejna ważna cecha, decydująca o atrakcyjności urządzenia. Firma Zawex oferuje standardowe wentylatory łazienkowe bez dodatkowych funkcji, są praktyczne i spełniają należycie swoje zadanie. Niektóre wentylatory posiadają timer, który po wyłączeniu pracuje jeszcze przez określony czas. Rozbudowaną wersją tego modelu jest automatyczny timer, wentylator zaczyna działać dopiero po pewnym czasie od włączenia światła. Bardzo ciekawą propozycją są wentylatory na bezpieczne napięcie, można je montować np. nad kabiną prysznicową. Nie ma tu bowiem obawy o konsekwencje, jeśli urządzenie zostanie polane wodą.

Wentylatory łazienkowe z czujką wilgoci pozwalają na samoczynne włączenie się urządzenia w momencie, gdy poziom wilgoci osiągnie określony poziom. Jest to bardzo pożyteczne rozwiązanie, które pozwala zachować w łazience odpowiedni mikroklimat. Kolejnym dodatkowym czynnikiem wspomagającym pracę wentylatora jest wbudowana czujka ruchu. Modele te samoczynnie załączają się, jeżeli ktoś zacznie poruszać się w łazience. Wentylator pracuje tak długo, ile czasu wyczuwa ruch, po wyjściu z łazienki danej osoby, pracuje jeszcze przez chwilę, następnie wyłącza się.

Leave a Reply